piątek, 27 grudnia 2013

Kawa- skarbnica zdrowia?

Od razu muszę Was przeprosić za złą jakość zdjęć. A więc przejdę do konkretów;)
Małe brązowe ziarenka kawy są naprawdę skarbicą zdrowia, ale mają również ciemne strony. Warto ją pić, ale z umiarem. Ponieważ umiar służy zdrowiu.


Zalety:
- Dzięki polifenoli, które są zawarte w ziarenkach, kawa długo pomaga zachować młodość.
(Uwaga! Kawa gotowana lub zalewana wrzątkiem podwyższa poziom cholesterolu we krwi.)
-Ogranicza skłonność do migren.
-Chroni wątrobę przed nowotworem.
-Chroni przed rakiem jelita grubego i pęcherza.
-Zwiększa płodność u mężczyzn.
-Zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2.
-Zapobiega astmie.
-Chroni przed chrobą Parkinsona.
-Chroni przed próchnicą zębów.
-Zmniejsza napięcie mięśni gładkich.


Wady:
-Wypłukuje z organizmu magnez oraz wapń, dlatego osoby pijące kawe muszą wzbogacić swoją dietę w te pierwiastki.
-Powoduje nadmierne wydzelanie się kwasów żołądkowych. Jest to niebezpieczne u osób które mają wrzody żołądka.
-Przyspiesza skurcze jelit.
-Może wywołać rozkojarzenie, niepokój oraz rozdrażnienie.


Dziękuję za uwagę i mam nadzieję ,że przybliżyłam Wam dobre i złe strony picia kawy.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz